Closh Butik Nişantaşı

 

Nişantaşı modanın ve alışverişin kalbidir benim için. Çok ünlü markaların mağazaları buradadır, Avrupa’yı Abdi İpekci caddesinde bulmak mümkündür, bir alışveriş günü için Nişantaşı kendi başına yeterlidir hem alışveriş hem kahve arası için birebirdir.. bir de Nişantaşı’na özel, Nişantaşı’nın tarzını bizlere anlatan butikler vardır. İşte onlardan birini ziyaret ettim. 2006 Aralık ayından beri bir Nişantaşı butiği olan Closh Butik’de sadece kıyafetler ile değil ayrıca 1947’den beri kapalı çarşıda var olan ünlülerin mücevhercisi Şadyan Kuyumculuk’un tasarım harikası mücevherleri ile de bir araya geliyorsunuz. Closh; kıyafet ve mücevherin ortaklığı ile göz alan bir butik.

Closh’un hikayesi Nişantaşı’nda biz Türk’lerin de Nişantaşı’na yakışır, modanın kalbinde ilgi çekecek işler yapabileceğini  göstermek arzusu ile başlıyor. Mağazanın içerisine girdiğinizde kendinizi gerçekten özel bir yerde hissediyorsunuz. Bunda dekorasyonun da etkisi var tabi ki.. “ters” konsepti ile çok ilginç bir o kadar da ışıl ışıl bir mekan Closh; parke tavandan sarkan sandalyeler, yerden yükselen avizeler minik bir detay olarak görünse de gözünüze Nişantaşı’nda özgün bir mekan olma özelliğini katmış mağazaya, sizi gerçekten de modanın kucağında hissetiriyor Closh. O prenses elbiselerini görünce kendimi bir defile hazırlığının ortasına düşmüş gibi hissettim ve çıkmak istemedim Closh’dan. Mağazanın dekorasyonunu beğenenler, ve Closh’dan alışveriş yapanlar arasında Şebnem Dönmez, Demet Şener de var. Mağazada göreceğiniz gece ve gündüz kıyafetleri Mimar Sinan Seramik mevzunu Serli Keçoğlu ve halen Yeditepe Moda Tasarımı son sınıf öğrencisi olan Selvin Parunakyan’ın tasarımları. Bu iki genç kız başka bir yerde bulamayacağınız, kendinizi özel hissettirecek tasarımlar yapmışlar gerçekten. Fırfırlar, taşlar, kurdeleler sizi hem şık hem göz alıcı kılabilecek güçte. Bir davet yada düğün olabilir gideceğiniz yer, kendinizi bir “prenses gibi” hissetmek o gecenizi özel kılmak istiyorsanız Closh’a mutlaka uğramalısınız. Günlük kıyafetlerin tasarımları da sizi delirticek kadar cici. Bebekli kazaklara baaayyıılldıımmm :)

Ayrıca mücevherleri yakından incelemeli ve vakit ayırmalısınız derim. Çünkü “farklıyım” demek için bire bir bu tasarımlar. Kapalı çarşıdaki Şadyan Kuyumculuk’u ziyaretler edenler ve değerli taşlar, pırlantalar ile süslü tasarımlarını kullananlar arasında Martha Marzotto, Carolina Schumaher, İsveç Kraliçe’si de var.

Closh herkesin ama “tarz sahibi olan herkes”in alışveriş yapabileceği bir butik. Bütçenize göre bir tshirt ya da prenses elbisesi bulabilirsiniz Closh’da. Hikayesi olan mağazaları, kıyafetleri ve takıları seviyorum ben, işte Closh buram buram anlatılacak hikayeler ile dolu. En yakın zamanda ziyaret edin ;)

Bana bu güzel mekanı ziyaretimde bilgi veren ve eşlik eden Nadja Şadyan’a, ve bana modellik yapan Tais Şadyan ve Selvin Parunakyan’a da teşekkür ediyorum. Ziyaretinizde onlarda sizinle olacaklar, üreten gençler ile gurur duymanın keyfini çıkarın ;)

 

Closh

Atiye sk. No:2 Teşvikiye / İstanbul

Tel:      0212 258 57 56

e-mail: selvinparunak@yahoo.com

 

Şadyan Kuyumculuk

Atiye sk. No:2 Teşvikiye / İstanbul

Tel:      0212 258 57 56

Merkez: Ağa sk. Varakçı Han Üst Kat No:59/8 Kapalıçarşı / İstanbul

Tel:      0212 512 18 08

e-mail: sadyankuyumculuk@yahoo.com

 

*Fotoğraflar için Özüm Cantürk'e teşekkür ederim..

* Ayrıcaa nyc2ist'de çıkmış olan bu yazım ile ilgili daha çok foto için tıktıklayınız ;)

http://www.nyc2ist.com/content/view/505/149/

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !